Už delší dobu přemýšlím, kdy jsem vlastně začal fotit, ale už je to tak dávno, že si nevzpomenu kolik je to vlastně let. V podstatě jsem úplně přeskočil kinofilmové zrcadlovky a první digitální fotoapárát, který jsem si pořídil byl malý kompakt mám pocit od Canonu nebo HP s rozlišením 3.2mp. Na tu dobu závratné rozlišení čipu. Ale kompakt mi brzy přestal stačit a další nákup už byl o třídu výš, tele zoom od Fuji (v podstatě by se dal trošku přirovnat k dnešním bezzrcadlovkám). Ten mi nějakou dobu vydržel, ale pořád to nebylo ono. A tak jsem začal pokukovat po zrcadlovkách, prošel mi pod rukama Canon, Nikon, ale pořád to nebylo to co jsem hledal. Nakonec jsem si vzpomněl na svého tátu, který roky fotil na kinofilmové Pentaxy a pořídil si od nich první digitální zrcadlovku. 

Pentax byl to co jsem hledal. Pentaxy jsou známé svojí neskutečnou odolností a to je přesně pro mě, protože v té době jsem fotil v podstatě výhradně jen reportážní fotografii a tam možnost fotit v dešti případně za dalších nepřiznivých podmínek byla v podstatě nutnost, protože jsem často fotil na akcích hasičů a dalších záchraných složek. Takže jak já tak foťák hodně často mokrý, ale stačí otřepat a fotí se dál. 


Přesně tohle je typ fotek kde byla odolnost Pentaxu obrovskou výhodou. Měl jsem sebou jen krátký objektiv a tak jsem v přilbě klečel jen kousek od hasičů. Neumíte si představit jaký má Cobra tlak vody. Já už ano :D. 


A láska k Pentaxu mi zůstala do dneška, jen ten vývoj jde dopředu a tak postupně přecházím na stále vyšší modely. Ono po čase na jinou značku přechází jen těžko. Člověk si zvykne a co si budeme povídat fotoaparáty a objektivy jsou hodně drahá záležitost, takže přechod na jinou značku se počítá na několik desítek tisíc.

Jen od těch reportážních fotografií jako hlavního oboru jsem poněkud uhnul. Ale stejně rád jezdím na akce okolo IZS a fotím a fotím. 

A další z mých oblíbených foto témat je zoo, nafotil jsem tam tisíce fotek a naučil jsem se tam testovat nové foto vybavení, protože už přesně vím co, kde a jak se má chovat. 
Ale jak jsem postupně začal opuštět reportážní fotografie bylo potřeba naučit se i retušovat a tak se grafické programy staly plynulým pokračováním po focení. V podstatě jakákoliv fotka co není vyloženě reportážní projde nějakou byť menší úpravou. 

Co pro mě, ale byl naprosto nový obor to byla sportovní fotografie. Dva roky jsem strávil s týmem amerického fotbalu Prague Harpies. To byla hodně zajímavá zkušenost, protože najednou člověk musel fotit úplně jinak než doposud, ale dalo mi to hodně zkušeností.

No rozepsal jsem se trošku víc než bylo původně v plánu a musím si taky něco nechat na budoucí blog :)